top of page

HOSTEL

Czyste, prosto urządzone i tanie pokoje to nasza wizytówka. W pokojach z prywatną łazienką oferujemy Państwu standard hotelowy w cenie hostelu.

Nasz młody i doświadczony personel pomoże Państwu idealnie zaplanować swój pobyt w naszym mieście. Oferujemy bowiem nie tylko tani nocleg w Ełku, ale również całodobową kompleksową obsługę recepcyjną, informację miejską i organizację wycieczek.

Hostel znajduje się w budynku Dworca Głównego (lewe skrzydło), oferujemy 33 miejsca noclegowe w pokojach 1, 2 i 3 - osobowych z łazienkami. Hostel jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. To idealne miejsce zarówno dla turystów, pracowników przyjezdnych, studentów czy gości weselnych.

Hostel położony jest zaledwie 900 m od Jeziora Ełckiego, gdzie znajdują się liczne bary, puby i restauracje. Naprzeciwko obiektu sklep spożywczy 24 h, postój taksówek oraz galeria i przystanek autobusowy. Stąd wszędzie blisko...

EŁK

WITAMY
  • Jedyny Hostel w mieście!

  • Przyjazny i kompetentny personel

  • Doskonała lokalizacja

  • Pieszo można dojść do klubów nocnych, restauracji

  • Duże pokoje z łazienkami

  • Zniżki dla grup zoorganizowanych

ZOSTAĆ

ZOBACZYĆ

EŁKU

DLACZEGO

IMPREZY

W

WARTO
  • Międzynarodowy Festiwal Folkloru Dzieci i Młodzieży „Tęcza”

  • Festiwal Ełk, Ogień i Woda 

  • Mazurskie Lato Kabaretowe MULATKA 

  • Zawody Balonowe 

  • Konkurs o Chochlę Prezydenta miasta Ełku

  • Podróż ze smakiem

  • Frutti di Lago

  • Fiesta Kartofella –

  • Beko Ełk Triathlon

  • Mazovia MTB

  • Eliminacje Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych 

W

SKANSEN PSZCZELARSKI - Znajduje się on
w pobliżu stacji kolejki wąskotorowej w Ełku,
a prowadzi go dawny kolejarz - Lucjan Różycki.
Odwiedzając nasz skansen poznasz życie pszczół oraz pracę bartnika i pszczelarza. W skansenie zgromadzone są stare ule, ule wydrążone z pni drzew, narzędzia pracy pszczelarza i bartnika, kuszki oraz ozdobne barcie.

MAZURSKIE ZAWODY BALONOWE - Nie ma chyba bardziej kolorowej rozrywki, czy atrakcji, jak loty balonowe. W Ełku, dwa razy do roku odbywają się Mazurskie Zawody Balonowe. Zawody przyciągają wtedy setki turystów oraz osób, które ten sport uwielbiają.
Ze względów bezpieczeństwa loty odbywają wcześnie rano - zaraz po wschodzie słońca i wieczorem po godzinie 18. W czasie trwania zawodów odbywają się paradne loty baloniarzy nad miastem i okolicach oraz pokazy nocne.  Jednak największą atrakcją jest możliwość zakupu biletu na turystyczny przelot balonem. Loty takie odbywają się przeważnie po zakończeniu zawodów, a organizatorzy chcą w ten sposób wypromować loty balonami
i z wysokości nawet 1500 metrów pokazać piękno mazurskich jezior.

MUZEUM I KOLEJKA WĄSKOTOROWA - Kolejka wąskotorowa w Ełku została reaktywowana i rozpoczęła swoje "drugie życie" już jako atrakcja dla turystów. Oprócz tego w dawnym budynku, w którym mieściła się stacja kolejowa powstało małe muzeum kolejnictwa. Można tu zobaczyć pokaźną kolekcję lamp kolejarskich i czapek. Dawne wspomnienia przywołują również stare, tekturowe bilety. Chętni mogą się też przejechać składem, który jest ciągniony przez parową lokomotywę - dzisiaj to wielka już rzadkość

SPŁYWY KAJAKOWE – dla grup i osób indywidualnych, mnogość tras

SZLAKI TURYSTYCZNE, piesze, kajakowe, rowerowe, Szlak Papieski - Zróżnicowane ukształtowanie terenu, mnogość jezior i rzek, bliskość przyrody i piękne krajobrazy sprawiają, że Ziemia Ełcka jest spełnieniem marzeń wędrowców, rowerzystów, kajakarzy czy miłośników przejażdżek konnych. Choć jest tu spokój i cisza, na brak atrakcji nie można narzekać. Na terenie powiatu ełckiego występuje 88 jezior połączonych rzekami, a to wszystko w otoczeniu 24 tys. ha lasów.

Ełckie szlaki wodne biegną wśród terenów leśnych, pagórków łąkowych, pomiędzy jeziornymi wysepkami będącymi ostoją rzadkich gatunków ptactwa. Kajakarze najbardziej upodobali sobie widowiskowo meandrującą rzekę Ełk oraz rzekę Legę. Rzeki te przepływają przez największe i najbardziej atrakcyjne jeziora regionu i prowadzą do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Szlaki lądowe to z kolei idealne miejsce do aktywnego wypoczynku na łonie nieskażonej cywilizacją natury, doskonały sposób na aktywne zwiedzanie okolicy i oddychanie czystym powietrzem „Zielonych Płuc Polski”.

 

Na terenie miasta znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, sprzętu do nurkowania i wypożyczalnia rowerów; liczne siłownie, basen, korty tenisowe oraz jazda konna

MUZEUM JEZIORA W CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ - Centrum Edukacji Ekologicznej posiada bogatą i interesującą ofertę edukacyjną, dostępną przez cały rok. Pouczającą atrakcję dla odwiedzających Centrum bez wątpienia stanowi Muzeum Jeziora. W muzeum znajdują się akwaria o łącznej pojemności ok. 4 tysięcy litrów.
W akwariach zaaranżowano środowisko przyrodnicze mazurskich jezior. Można w nich obejrzeć rodzime gatunki ryb i innych organizmów typowych dla fauny jeziornej. Na ścianach porozwieszane są plansze tematyczne: strefy ekologiczne w jeziorze, czynniki kształtujące jezioro, zarastanie jeziora, sukcesja jeziora – ciąg harmoniczny i dysharmoniczny, typy litoralu jeziornego. Ponadto, na obszarze CEE rozciąga się malowniczy park oraz Centrum Promocji Energii Odnawialnych, w którym można poznać działanie wiatraka, kolektorów słonecznych oraz ogniw fotowoltaicznych.

MUZEUM KROPLI WODY - Mieści się ono
w zabytkowej Wieży Ciśnień, która została wzniesiona w 1895 roku by zaopatrzyć mieszkańców Ełku w wodę. W muzeum zgromadzono rozmaite eksponaty związane tematycznie z wodą. Na ścianach powieszono fotografie starego Ełku z przełomu XIX i XX wieku. Siedzibę swoją ma tam również Stowarzyszenie Mniejszości Narodowej Niemieckiej ,,Mazury”.

MUZEUM HISTORYCZNE W EŁKU - Muzeum Historyczne w Ełku to instytucja utworzona w 2012 r. Dziedziną zainteresowań Muzeum Historycznego jest nie tylko historia Ełku, ale także interesujące dzieje Mazur jako regionu o swoistym fenomenie kulturowym
i historycznym. Muzeum gromadzi takie rodzaje zbiorów jak: dokumenty archiwalne (drukowane i rękopisy), przekazy ikonograficzne, przedmioty użytkowe, elementy wyposażenia wnętrz związane z historią Ełku i Mazur; przedmioty uzyskane
w trakcie badań archeologicznych prowadzonych na terenie Mazur; sztukę ludową, sprzęty gospodarskie i elementy wyposażenia wnętrz występujące na wsi mazurskiej; rysunki i grafikę, przedmioty rzemiosła artystycznego; numizmaty, medalierstwo i falerystykę; inne muzealia związane z regionem działania Muzeum.

WIECZORNA ROZRYWKA – dyskoteki,, kręgielnie, salon bilardowy, Promenada z licznymi pubami

WĘDKARSTWO - Pojezierze Ełckie jest idealnym miejscem dla wędkarzy, gdyż występuje tu około 100 jezior, których łączna powierzchnia zajmuje ponad 8 tys. ha, a całkowita długość ich linii brzegowej przekracza 400km. Czystość jezior i ich bogata fauna usatysfakcjonuje każdego wędkarza. Największe okonie łowi się
w jeziorach Selmęt Wielki i Łaśmiady, natomiast lina złowić można
w Jeziorze Straduńskim. Z kolei największe leszcze i węgorze występują w jeziorach: Szostak Duży koło Orzechowa, Jędzelewo koło Starych Juch, Sawinda Wielka koło Woszczel.

bottom of page